שואב אבק רובוטי – איזה כדאי לקנות?

שואבי אבק רובוטיים מיועדים לנקות רצפות או שטיחים על ידי שאיבת לכלוך ופסולת. בדרך כלל הם מגיעים עם מברשת שמטאטאת את הרצפה, ודגמים מסוימים יכולים לזהות מכשולים. שואבי אבק רובוטיים משמשים לעתים קרובות בבתים כדי להסיר לכלוך, אבק, שיער, פירורים, שיער של חיות מחמד וחלקיקים לא רצויים אחרים מרהיטים.

כיצד שואבי אבק רובוטיים פועלים?

שואב אבק רובוטי הוא מכשיר שמסתובב אוטומטית בבית ומנקה את הרצפה ללא כל התערבות אנושית. אחד ממקרי השימוש הנפוצים ביותר עבור שואבי אבק רובוטיים הוא ניקוי רצפות קשות, כגון עץ או אריחים. שואבי אבק רובוטיים מומלצים לאנשים עם ילדים קטנים או חיות מחמד בבית, מכיוון שהם מונעים את הסיכון לפציעה כתוצאה מהיתקלות בכבל חשמלי.

שואבי אבק רובוטיים משמשים כפתרון עבור אלו הסובלים מאלרגיות או אסטמה מכיוון שהם אינם פולטים אלרגנים או חלקיקי אבק אשר עלולים לגרום לתגובות אלרגיות. וממילא אם נפלט משהו מהשואב, הרי שבעלי המכשיר אינו חייב להיות בקרבת המכשיר בזמן פעולתו. שואבי אבק אוטונומיים אלו גם מאוד מועילים עבור אלה שיש להם חיות מחמד שכן הם יכולים לאסוף פרווה מרהיטים, שטיחים ורצפות.

שואבי אבק רובוטיים
איזה שואב אבק רובוטי כדאי לקנות? המשיכו לקרוא…

שואב האבק הרובוטי הראשון

שואב האבק הרובוטי הראשון (כמוצר מסחרי) יצא לשוק בשנת 1986. מדובר כמובן ב-Roomba, שואב אבק האייקוני, והנמכר ביותר. גם היום זהו שואב האבק הרובוטי הפופולרי ביותר בשוק. Roomba הוא מוצר של iRobot, המייצרת גם רובוטים המשמשים לשימושים צבאיים ואכיפת חוק.

ישנם סוגים רבים ושונים של רובוטי ניקוי. המותגים הדומיננטיים הם Roomba, Neato, Ecovacs לצד חברות נוספות שגם מייצרות שואבי אבק רובוטיים פופולריים כגון: SharkNinja, Roborock, Xiaomi, Dreame, Roidmi, ואחרות.

מגוון השואבים הרחב מקשה על הבחירה מה הכי מתאים לך. להלן כמה מהדברים שכדאי לחשוב עליהם כאשר מחליטים איזה רובוט שואב אבק לרכוש.

סוג: ישנם כמה סוגים עיקריים של שואבי אבק רובוטיים – כאלו שנועדו לניקוי יבש של רצפות, כאלו המיועדים גם לשטיפה וכאלו המסוגלים לשאוב שטיחים.

מחיר: טווחי המחירים תלויים באיזה סוג של שואב אבק רובוטי אתה רוצה, אך יכול גם להיות תלוי בגורמים אחרים כמו האם נעשה בו שימוש או לא.

מבדיקה בזאפ גילינו שיש 4 רמות מחיר עיקריות:

  • עד 800 ₪
  • 800 עד 1200 ₪
  • 1,200 עד 2,000‏ ₪
  • מעל 2,000‏ ₪

ישנם סוגים שונים של שואבי אבק רובוטיים, מבחינת השטח שהם מכסים, כמות פתחי השאיבה שיש להם, נפח הפסולת שהם יכולים לאחסן, יכולתם לנקות שטיחים או רצפות קשות, אספקת החשמל וצורת הטעינה, ועוד.

ישנם מספר סוגים של שואבי אבק רובוטיים הזמינים בשוק. הפופולרי ביותר כאמור הוא Roomba, אך ליצרנית שלו, iRobot, יש מגוון רחב של דגמים הזמינים לצרכים שונים. אפשרות מעניינת נוספת היא ה-Shark Ion Platinum Pro שגם מציע פעולה אוטונומית ואיכות שאיבה גבוהה.

שואבי אבק רובוטיים הופכים ליותר ויותר פופולריים בימינו. ישנם כמה סוגים של שואבי אבק רובוטיים זמינים בשוק, אך אין סוג של שואב אבק רובוטי אחד שמתאים לכולם.

סוגים שונים של שואבי אבק רובוטיים מגיעים עם עיצוב ותכונות שונות: חלקם ניתנים לשליטה באמצעות שלט רחוק, בעוד שאחרים ניתנים לשליטה באמצעות אפליקציה בטלפון שלכם; לחלקם יש מצלמה למיפוי פריסת הבית שלכם ולנווט בהתאם, אחרים פשוט הולכים לפי נתיב שנקבע מראש; חלקם מגיעים עם תכונות נוספות כגון ניקוי או טאטוא רטוב/יבש כך שלא תצטרך להוציא את השואב הרגיל.

שואב האבק הרובוטי של שיאומי

שואב האבק הרובוטי של שיאומי הוא סוג של שואב אבק בו המשתמש יכול לשלוט מרחוק במכשיר ולהגדיר אותו לניקוי באזור מסוים למשך זמן נתון.

לשואב שיאומי יתרונות רבים. הוא בעל יכולת ניקוי ממש טובה והוא מגיע במחיר סביר. יש לו גם אפליקציה שעוזרת בשליטה במכשיר ובקביעת לוח הזמנים שלו.

שואב אבק רובוטי של שיאומי הוא מוצר מסקרן כי הוא פורסם ככזה שמסוגל לנקות את הבית ביעילות כמו שאדם היה עושה. המחיר שלו שהינו בסביבות ה-$399, עשוי להיראות כיקר מדי עבור הצרכן הממוצע. עם זאת, ישנן ביקורות רבות של אנשים שהשתמשו בשואב האבק הרובוטי של שיאומי המפרטות עד כמה המכשיר באמת יעיל וקל לשימוש. מבקר אחד אמר "אני לא חושב שאתה יכול למצוא שואב רובוטי אחר עם עוצמת ניקוי טובה יותר." שזה גורם לי לחשוב שאולי שווה לרכוש את השיאומי כי זה לא נראה רק שואב רובוט רגיל אלא שדרוג שאנשים מוכנים לשלם עבורו.