איך לבחור מהנדס חשמל

מהו מהנדס חשמל

מערכת החשמל שמקיפה אותנו היא עולם ומלואו. כדי שנוכל להשתמש באופן יומיומי במכשירי החשמל שלנו דרושות בדיקות והכנות רבות וחשובות. בודק חשמל שהוא מהנדס חשמל אחראי לפתח ולתחזק את מערכות החשמל שמקיפות אותנו והופכים את חיינו לקלים ויעילים כל כך. מהנדס חשמל הוא בעל רישיון חשמלאי של בודק חשמל סוג 3. בתור שכזה הוא רשאי לעסוק בביצוע בדיקות בכל מתקן חשמלי, ללא קשר לעצמת הזרם שלו, למשל. זאת בהשוואה לרישיונות שמקבלים חשמלאי בודק חשמל סוג 2 או בודק חשמל סוג 1.  רשיונות אלה מאפשרים להם לבדוק ולתקן מתקנים חשמליים שהם בעלי עוצמות זרם מוגבלות.

הצורך במהנדס חשמל

מהנדס חשמל נחוץ לנו בכמה סיטואציות. למשל כאשר אנחנו רוכשים דירה או נכנסים למשרד חדש מהנדס החשמל יהיה זה שיתכנן את מערכות החשמל של המבנה או שיבדוק את תקינותה. במסגרת הכשרתו בתור בודק חשמל ידע המהנדס לבדוק את תקינותם של כל מרכיבי התשתית הביתית או המשרדית, החל מתקינות לוחות החשמל המבטיחים את העברת הזרם החשמלי מן המקור ליעד, דרך בדיקת אמצעי הבטיחות של המערכת, לרבות איכות הארקת חוטי הרשת המרכיבים את התשתית וכלה בתקינות המתגים שדרכם מנותב החשמל לשימוש. זאת מכיוון שבאחריותו של בודק חשמל לאתר ולתקן כל מפגע אופציונלי במערכת כמו למשל חוטי חשמל גלויים או שקעי חשמל פתוחים. הכשרתו של מהנדס חשמל נחוצה גם כאשר אנחנו משפצים את דירתנו. שיפוץ הדירה יצריך בין השאר הזזת חפצים ומכשירים, גם חשמליים, ומדובר בעניין בטיחותי אשר מצריך שמירה וזהירות על הוראות הבטיחות. מהנדס חשמל ידע כיצד לבצע זאת באופן הנכון וכך למנוע סכנות מיותרות.

איך לבחור מהנדס חשמל

נוכחותו של החשמל בחיינו היא כאמור מרכזית עד כדי כך שקשה לדמיין כיצד נראים היו חיינו בלעדיו. מחשבים, טלוויזיות, תאורה- כל אלה ועוד הרבה מוצרים אחרים מקיפים אותנו בכל שעות היממה ומאפשרים לנו לתפקד על בסיס יומיומי. אך נדמה שאת תרומתו הרבה של החשמל לחיינו אנו מרגישים דווקא בהעדרו, כאשר מתרחשת הפסקת חשמל ואנו נותרים לפתע ללא מענה לצרכינו השגרתיים. מהנדס החשמל שנבחר לצורך תיקון הליקויים יהיה בעל ההכשרה המתאימה כדי לענות על כל מצוקה שאנו נתקלים בה בתחום החשמל. בתור בודק חשמל יוכל מהנדס החשמל לבצע בדיקות מקיפות במערכת החשמל הכוללות את בדיקת העומס החשמלי וביצוע איזון פאזות אם יש צורך, בדיקת בידוד וכן בדיקה טרמית של טמפרטורת הציוד החשמלי שבלוחות החשמל. לצורך כל אלה חשוב להקפיד שמהנדס החשמל שנבחר יהיה בעל מקצוע מנוסה ומיומן ויסייע לנו לשמור על בטיחותנו כך שאנחנו נוכל להיות יותר רגועים.